Borůvka kanadská,chocholičnatá,zahradní, hroznovitá,velkoplodá ,keřová nebo také americká. Jsou různé názvy, které označují jeden a ten samý druh borůvek. Tento druh borůvek má znamenitou chuť a aroma, patří mezi nejvyhledávanější ovoce zejména mezi dětmi.
Borůvky se řadí mezi nejzdravější ovoce na světě. Obsahují antioxidanty - karoten, antokyan, bioflavonoidy a třísloviny. Jsou bohaté na vitamíny , ovocné cukry, železo, měď, zinek, chrom, hořčík, draslík a mangan.
Díky svému složení působí proti volným radikálům, snižují hladinu cholesterolu, cukru a tuku v krvi, posilují imunitní systém a zvyšují obranyschopnost organismu,mají uklidňující a protistresové učinky
, čistí ledviny a močové cesty a pomáhají při léčbě infekcí těchto orgánů, zlepšují zrak a udržují ho v dobrém stavu
, léčí šeroslepost, fungují jako prevence některých druhů rakoviny, zejména rakoviny prostaty a také pomáhají při hubnutí. Lidové léčitelství doporučuje každému sníst ročně alespoň 1,5 kg čerstvých borůvek pro vyčištění organismu.
Kanadskou borůvku lze úspěšně pěstovat na kyselých půdách od nížin až po horské oblasti (max. do 800 m.n.m.) na plném slunci i v polostínu. Nutná je vyšší půdní vlhkost – pravidelná zálivka zejména v době tvorby plodů. Základním požadavkem je i „kyselá půda“.
Pokud chceme pěstovat borůvky ve volné půdě, jsme nuceni připravit jámu 0,5x0,5x0,5 m, kterou vyložíme fólií a naplníme směsí čisté rašeliny , písku a lesní hrabanky v poměru 3:1:1.Jednotlivé rostliny sázíme do řady 1m-1,20m od sebe.Mě osobně se velmi osvědčilo pěstování borůvek ve starých smaltovaných vanách.Borůvky mají mělký kořenový systém, proto je vhodné půdu pravidelně mulčovat, aby nevysychala.
Tyto borůvky se dají s velkým úspěchem pěstovat i v nádobách na balkoně či na terase. Musíme pamatovat na to, že čím větší nádoba, tím větší úroda. Pro pětileté rostliny doporučujeme nádobu o objemu alespoň 45 l, naplněnou již zmíněnou směsí rašeliny a písku.
Rostliny během prvních dvou let po výsadbě neřežeme. Třetím rokem odstraníme ze středu slabé výhonky, zamezíme tím zahušťování keře. Řez provádíme od začátku vegetačního klidu do doby květu. Udržovaný keř by měl mít 4 až 7 silných, rovných větví s dostatečným množstvím malých přírustků.
Čím keře silněji řežeme, tím máme plody větší, dříve zrají, ale v menším množství.Z jednoho keře můžeme sklidit 3-6 kg plodů.
Většina odrůd kanadských borůvek je více či méně cizosprašná. Vhodné je vzájemné opylení květů pylem alespoň dvou různých odrůd.
Nabízíme kontejnerované sazenice vysoké 50-60 cm.
Cena za kus -140 Kč
poštovné 185 Kč+balné 65 Kč
Při platbě na účet předem je poštovné 145 Kč.
Sazenice zasíláme poštou na dobírku,rostliny jsou doručeny již druhý den po podání zásilky.
Objednávky přijímáme na e-mailové adrese-

Objednávku kanadských borůvek a vinné révy lze sloučit do jedné.
tel. 776454449
Vítáme také osobní odběr na adrese:
Ivan Knížek
Chrastín 28
okr.Louny
44001